7 tydzień: bluzki w kapsułce wnioski

W mojej szafie w wyniku eksperymentu z szafą kapsułową zostało 11 bluzek. Czy to mało?

Analizując częstotliwość noszenia – 7 sztuk to minimum. Tak, aby nie musieć ich prać codziennie 🙂

KOLOR

Widząc razem wszystkie bluzki dotarło do mnie jakie kolory kupowałam najczęściej – biel, czerń, szarości i niebieskości.

Jestem ciepłym typem i pasuje mi wiele barw nasyconych. Jednak najczęściej sięgam po spokojne, ciemne barwy przy twarzy? Dlaczego?

Powodów pewnie jest kilka. Być może w takich barwach czuję się po prostu bezpieczniej i spokojniej.  Nie dominuję i nie krzyczę.

Na pewno, dzięki ciemnym barwom staram się wyszczuplać górną część sylwetki.

Jaki kolor mogłabym przetestować w grupie bluzek?

Zastanawiam się nad czerwonym, który dotychczas miałam zarezerwowany dla bluz czy sukienek. Z drugiej strony na samą myśl o czerwonej bluzce czuję atak paniki 🙂 Być może po prostu nie jestem teraz gotowa na bluzki w innych kolorach.

WZÓR

Po latach stwierdzam, że najczęściej wybierany wzór „na górze” to kratka 🙂 Czasami i paski.

FASON

Lubię, gdy jest luźno, gdy bluzka jest lejąca i do tego z dekoltem. Lubię, gdy nic mnie nie obciska w biuście czy w pasie. Dotyczy to i bluzek dzianinowych i koszul.

koszule capsule wardrobe jesien

MATERIAŁ

Lubię naturalne materiały. Jednak, gdy fason i kolor jest w moim typie – przymykam oko i zniosę nawet sztuczny materiał.

WNIOSKI

Nie będę oszukiwać, że powstrzymywanie się od zakupów to prosta sprawa.  Ale prawdą jest, że powstrzymywanie się w ramach eksperymentu z szafą kapsułową pozwala spojrzeć na ubrania z perspektywy i widząc czarno na białym wyciągnąć wnioski.  Przy mniejszym wyborze łatwiej wyeliminować to co nam przeszkadza. Łatwiej też zrobić listę ulubionych ubrań.

Kreatywne jest  wypróbowywanie różnych połączeń kolorystycznych przy użyciu dodatków. Dodanie jednego koloru np. w postaci szala zmienia odbiór pozostałych barw.

Zachęcam Ciebie do eksperymentowania z Twoją Szafą. Jak chcesz zrobić to szybko i więcej dowiedzieć się także o swojej sylwetce i innych kolorach to zadzwoń i umówimy się na przegląd.

+48 663 135 901

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: