8 tydzień czyli jak wykorzystać szalik

Dzisiaj zdjęcie marynarek, kurtki i koszuli jeansowej, którą traktuję jak marynarkę.

5 sztuk bez szału kolorów.

marynarki sezon jesien

Po przeglądach szaf gdy z klientkami idziemy na zakupy  to na celowniku mamy marynarki lub sweterki o fajnym kolorze. I jak pokazuje życie my Polki bardziej jesteśmy skore kupić marynarkę w jednolitym, ale mocnym kolorze takim jak kobalt, czerwień czy żółty niż marynarkę w paski czy w kwiaty.

Być może z obawy przed wzorem samym w sobie. Być może z obawy, że rano zwłaszcza gdy się spieszymy nie będziemy wiedziały co dobrać.

Niektóre klientki mówią po prostu: „to za dużo, widać sam wzór, nie widać mnie.” I jak widać po zdjęciu moich marynarek- rozumiem to bardzo dobrze.

Obawy znikają przy szalikach. Wzór nie ma znaczenia. Liczy się odbicie twarzy w lustrze.

Łatwość zakupu szalika wpływa wprost proporcjonalnie na zapełnianie szuflad szalikami, które z szybkością światła nam się nudzą.

Tak, szuflady pełne szalików – to są zapomniane skrzynie skarbów. Najrzadziej do nich zaglądamy, najrzadziej z nich coś wyrzucamy.

Dlatego w tym tygodniu proponuję zanurkować w zapomnianych szufladach. Ochotę na nową bluzkę czy szaloną marynarkę zamień na dobranie szalika! Przy okazji zobaczysz jak wiele szalików niepotrzebnie w niej leży.

Czy szalik ma moc dowiesz się właśnie teraz. Kiedy za oknem jest brzydko, mało słońca, a pod oczami wiecznie ciemne worki. Jeżeli szalik odmieni Twoją twarz – oznacza to, że warto go nosić. Jeżeli spowoduje, że poczujesz się jeszcze bardziej zdołowana – wyrzuć i nie kupuj takiego więcej! Choćby Ciebie przypiekali.

  • do ciemnych ubrań możesz dobrać kolorowy jasny szalik
  • do jasnych ubrań -ciemniejsze odcienie
  • szaliki o intensywnych barwach możesz stosować i do jasnych i do ciemnych ubrań

Rozłóż szalik, okryj ramiona, a następnie załóż marynarkę. Końcówki szalika mogą być widoczne, lub możesz je schować delikatnie w spodnie, czy w spódnicę.

Powstanie w ten sposób kamizelka. Wygodnie i miło przez cały dzień. Co najważniejsze: kolor szalika wpływa na naszą twarz i na nasze samopoczucie. Szalik/apaszka nie przytłoczy Ciebie, a na pewno chociaż trochę odmieni cały zestaw na Tobie.

niebieski szal we wzory

niebieski szal szare spodnie

niebieski szal jeansowa marynarka szare jeansy

Inne przykłady szaliko – kamizelek wrzucę na FB. A jeżeli nie chcesz kombinować z szalikami sama – zadzwoń, a spotkamy się na przeglądzie Twojej Szafy i zajmiemy się nią w całości 🙂

c.d.n.

Ela Darłowska personal shopper/osobista stylistka Poznań

4 odpowiedzi do “8 tydzień czyli jak wykorzystać szalik”

    1. Jolu dziękuję za komplement! Trochę już znudziły mi się długie włosy. Poza tym czasami czułam się jak nastolatka, a chciałam nadać sobie zdecydowanie kobiecego wyrazu. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona, aczkolwiek musiałam zmienić trochę postrzeganie dobierania rano ubrań. W długich włosach jest zdecydowanie łatwiej, ale myślę, że wyraz jest wówczas mniejszy. Ściskam gorąco!

  1. Hej, po pierwsze : ZMIENIŁAŚ FRYZURĘ!!!!????? Po drugie, spróbuję z tymi szalikami….trochę ich u siebie mam. Fajny pomysł na koszulę-żakiet, z pewnością wypróbuję!!!! Pozdrawiam gorąco!!!

    1. Tak, fryzura nowa. Przyszedł czas, że postanowiłam sprawdzić czy może jestem kobietą, która powinna nosić krótkie włosy 🙂 na razie jest super! Szaliki, szale w tym sezonie są bardziej pożądane niż zazwyczaj. To w ramach nawiązania do lat 70. Namawiam całym sercem do porządków szalikowych. Pozdrawiam!

Komentarze: