Henri de Toulouse-Lautrec czyli jak dobierać kolory ubrań?

Lautrec ma w moim sercu szczególne miejsce właśnie dzięki kolorom. Pokażę jak obraz, który nam się podoba, może pomóc dobrać kolory ubrań.

Istnieją dwa podstawowe typy kolorystyczne: ZIMNY i CIEPŁY. Ale powiedzmy sobie szczerze, każdemu z nas czasem „pasują” kolory i ciepłe i zimne. („Pasują” w sensie: nie możemy im się oprzeć, przyciągają nas jak magnes)

Istota rzeczy polega na tym, żeby odnaleźć te nasze barwy, które ZAWSZE do nas pasują w okolicy twarzy.  Gdy zdarzy się, że poniżej pasa pojawi się kolor teoretycznie kompletnie do nas nie pasujący to nic się nie stanie. Ważne, żeby pasował do reszty zestawu.

Są takie typy urody dla których nie tylko ważny jest sam kolor, ale także i wzór. Nie każdy z nas będzie ładnie wyglądał w kwiatkach albo kropkach.

Dlatego warto poszukiwać i znaleźć kilka kolorów/wzorów idealnie do nas pasujących.  Szafa w której te kilka kolorów do siebie harmonijnie pasuje,  pozwoli stworzyć wiele różnych stylizacji.  Poza tym to ogromne ułatwienie kiedy na zakupach wchodzisz do sklepu i widzisz te konkretne Twoje kolory.

Przymierzasz, sprawdzasz czy to twój fason i już! wszystko!  Masz pewność, że w domu będzie pasować do innych ciuchów.

Oto przykłady, które pokazują, że zestaw kolorów na danym obrazie, może pasować czy to blondynkom, czy szatynkom czy rudym Paniom. A to oznacza, że taki jeden obraz może być podpowiedzią nie tylko dla różnych naszych kolorów włosów.

Jest podpowiedzią jakie kolory ubrań do siebie pasują!

  • wystarczy, że wybierzesz jeden kolor, który najbardziej Ci się podoba
  • sprawdź czy masz taki w szafie
  • później sprawdź, które z pozostałych kolorów masz w swojej szafie. Nie tylko na ubraniach, ale także na dodatkach, butach itd…
  • na początek wystarczą 3 kolory
  • spróbuj je ze sobą połączyć. Koniecznie zrób zdjęcie i oglądaj je przez kilka dni
  • jeżeli coś nie będzie Tobie pasować, zmień jeden kolor i powtórz operację.

W ten sposób będziesz ćwiczyć dobieranie kolorów.

Oczywiście ważne są fasony i to jakim jesteś typem sylwetki czy jaki masz wzrost. To ćwiczenie może wykazać, że mimo iż jakaś bluzka czy spodnie mają świetny kolor to i tak nie pasują do Twojej sylwetki, bo zaburzają proporcje.

co ubrać do zielonego płaszczaco ubrać do zielonego płaszczaco ubrać do zielonego płaszczaco ubrać do zielonego płaszczaco ubrać do beżowego płaszczaco ubrać do beżowego płaszcza co ubrać do beżowego płaszcza

co ubrać do beżowego płaszczalooklet.com, Toulouse-Lautrec

Możesz też szybciej przekonać się jakie kolory będą podkreślać Twoją urodę i Twoją osobowość. Możesz szybciej dowiedzieć się jakie fasony ubrań Tobie służą. Wystarczy, że spotkamy się na przeglądzie Twojej Szafy, albo na Udanych Zakupach. Polecam siebie!!

Ela Darłowska personal shopper, osobista stylistka Poznań

Komentarze: