capsule wardrobe luty 2017: jeansowe szorty zimą?

PANTONE ogłosił modne kolory na wiosnę i lato 2017.

Wśród nich, aż trzy odcienie niebieskiego!

niebieski2017Uwielbiam niebieski i jest on jednym z ….( niech policzę ….) z pięciu kolorów, które mam w szafie. Szafa, która nie zawiera wszystkich możliwych kolorów jest łatwiejsza w obsłudze. Wiesz jakie kolory lubisz, w jakich dobrze się czujesz, czy rzeczywiście przez cały rok pasują i do Twojej cery i do charakteru. Kiedy Twój ulubiony kolor jest modny automatycznie jesteś na czasie, a co więcej jest on dostępny w sklepach, więc masz możliwość uzupełnienia braków w szafie.

Ustalenie swoich ulubionych barw jest możliwe tylko, gdy stosujemy pewnego rodzaju dyscyplinę w szafie. Czyli nie za dużo ubrań i o ile to jest możliwe ułożone kolorami. (Przynajmniej na początku naszej przygody z kolorami). Fantazyjnie ubieranie nie wymaga dużej ilości ubrań. Wręcz przeciwnie: mniejsza liczba ubrań prowadzi do konieczności tworzenia „czegoś z niczego” czy sięgania po dodatki. Z czasem ta konieczność owocuje w postaci Twojego osobistego stylu ubierania się.

Nie mogąc doczekać się wiosny namawiam Ciebie to testowania wiosennych kolorów.

Niebieski tydzień

W zeszłym tygodniu testowałam wszystkie moje niebieskie ubrania i wyszło, że najczęściej nosiłam go:

prawie cała ubrana na niebiesko,

lub  w duecie niebieski + czarny,

lub niebieski + szary.

Zestaw nr 1. to niebieskie jeansowe szorty i koszula

szortykoszulaszalplaszczbotkiWyższość spodenek nad miniówkami jest chyba oczywista. Bogate doświadczenie zdobyte przed własnym lustrem zaowocowało tym, że krótkie spodenki uwielbiam nosić głównie zimą 🙂

niebszortplaszcz

nieb szortyGdy masz kłopot z czym połączyć konkretny element ubrania nie chowaj go głęboko do szafy. Szukaj inspiracji! Na pewno ktoś gdzieś użył podobnej rzeczy.  Na szukanie inspiracji mam dwa sposoby: zdjęcia z gazet i Pinterest.

Zdjęcia z gazet

Od lat wycinam z gazet pomysły na stroje i wnętrza. Coś mi się podoba- wycinam/wydzieram i wklejam do czerwonego zeszytu. Zdjęcie dziewczyny w rajstopach i w szortach ma chyba z 15 lat. Nadal mi się podoba i nadal mnie inspiruje.

insp

Pinterest

Internet, a zwłaszcza Pinterest to ogromna kopalnia pomysłów. Dodatkowo bardzo ekonomiczna i ekologiczna. Wpisujesz hasło (w języku angielskim) i pomysły z całego świata masz przed sobą. Nie potrzebujesz nożyczek i kleju. Z każdego urządzenia (tablet, komputer, telefon) masz dostęp 24h do swoich tablic z pomysłami.  Nawet, gdy nie jesteś orłem z angielskiego to pomoże Tobie google translate. Wpisujesz: krótkie spodenki rajstopy zima -shorts tights winter i już !

cdn…

Masz ochotę, abym pomogła Tobie poszukać ciekawych zestawów w Twojej Szafie?

Zapraszam – umówmy się na przegląd Twojej Szafy

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: