Dior wyszedł na moskiewską ulicę…

… w pewien czerwcowy weekend 1959 roku. A dokładnie wyszedł w postaci trzech francuskich modelek ze słynnego luksusowego domu towarowego GUM. Pozdrawiające przechodniów modelki sfotografował ówczesny korespondent magazynu LIFE w Europie Wschodniej i Azji, Howard Sochurek.

Przejście modelek przez ulice Moskwy było formą preludium do pokazów, które odbywały się przez 5 wieczorów w Moskwie. Dom mody DIOR i jego nowy, młody projektant Yves Saint Laurent – zaprezentowali odnowiony słynny na całym świecie NEW LOOK. Wszystko na zlecenie Nikity Chruszczowa, który w ramach „transformacji” ZSRR miał marzenie, aby odświeżyć i nadać dynamikę sowieckiemu przemysłowi tekstylnemu.

Uliczne zdjęcia są fenomenalne. Nie ze względu na ubrania DIOR’a, ale ze względu na reakcje Moskwian i ich stroje. To spotkanie dwóch różnych światów, dwóch różnych podejść do sposobu ubierania się: kapelusze kontra chusty na głowach, eleganckie płaszcze kontra kufajki, czółenka kontra „trumniaki”.

To warto zobaczyć!

Pozdrawiam

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka Poznań

2 odpowiedzi do “Dior wyszedł na moskiewską ulicę…”

  1. Warto zauważyć, że panie z Diora mają piekne nylonowe pończochy fully-fashioned 🙂 i szkoda, że dziś nie ma takich „diorowych” coming out – oczywiście również w nylonach 🙂

Komentarze: