jak wybrać kolor płaszcza?

Mała ilość światła w czasie jesiennych i zimowych miesięcy sprawia, że nie tylko świat szarzeje. Nasze ubrania, nasza cera, często i nasze nastawienie do życia jest pozbawione energii. Możesz to zmienić sięgając po płaszcz czy kurtkę w żywszym kolorze.

Kolorowe płaszcze i kurtki mają ogromną moc. Na pozór nudne kolorystycznie ubrania w połączeniu z kolorowym płaszczem zamieniają się w stylowy zestaw.

To bardzo wygodne, proste i szybkie rozwiązanie. Np. na czarny zestaw zarzucasz kolorowy płaszcz i okazuje się, że więcej już nic nie potrzebujesz żeby wyjść z domu.

Jak wybrać kolor płaszcza ? Wchodząc do sklepu doznasz oczopląsów.  Dużo rzeczy, dużo rozproszonych kolorów. Tak jest zawsze.  Ale nie poddawaj się. Jest pewien klucz.

Co roku na jesień można znaleźć płaszcze w 4 konkretnych (w sensie mocnych) kolorach. Niebieski, czerwony, zielony, żółty. (Pastelowe czyli jasne róże, szarości itd… nie liczą się. Dlaczego? Ano w takich kolorach jest każdemu dobrze. Poza tym one rozjaśniają naszą cerę, ale czy podkreślają osobowość? )

Chcesz zmiany, więc podkreśl swoją osobowość.
Skoncentruj się na mocnych, albo lepiej powiedzmy: wyraźnych kolorach.
Przymierz wszystkie odcienie koloru- bo jest niebieski i niebieski itd…

Fason czyli krój płaszcza – zrób sobie zdjęcie i sprawdź czy pasuje.

 

  • niebieski – jest najbardziej neutralny i uspakajający. Nie będziesz krzykliwie wyraźna.

  • zielony – idealny kolor dla Pań które w niebieskim wyglądają śmiertelnie, a w czerwonym czują się zbyt krzykliwe. Idealny dla Pań lubiących naturalność. To kolor  eleganckiej kobiety z klasą!

  • czerwony – najmocniejszy kolor. Od razu widoczny i przez mężczyzn i przez kobiety. Kolor idealny dla kobiety, która chce być zauważona. To także idealny i czasami jedyny kolor podkreślający urodę Pani Zimy.
  • żółty – trzeba kochać i koniec. Trzeba być Panią Wiosną i Jesienią. Żółty czasami może przechodzić w zielony. Ma bardzo dużą energię jak słońce.

Zajrzyj na moją tablicę PINTEREST gdzie przeglądając zdjęcia zobaczysz jak dobrać do kolorowych płaszczy spodnie czy buty. Na pewno sprawdzą się takie kolory jak czerń, szarość czy niebieski jeans.

Odwagi na zakupach! Jak będziesz potrzebować mojej pomocy to zapraszam – umówmy się na Udane Zakupy

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: