jak zmniejszyć samemu za duże jeansy w pasie?

Być może masz swoje ulubione wygodne jeansy, ale mocno schudłaś i pasek nie pomaga. Spadają, aż do kolan.  Zastanawiasz się: wyrzucić czy schować głęboko do szafy?  Pierwszy sposób to znana z dziecięcych spodni gumka i guzik wszyte w środku w pasie.

Drugi sposób nasunął mi się oglądając jeansy na stronie Zary. Od kilku sezonów trendem są zdobienia perełkami, haftami, zamkami na zewnątrz. Mnie bardzo zainteresował model, który był przez chwilę, a który znajdziesz tutaj  u Patrizii Casarini  (nawiasem mówiąc polecam obserwowanie tej Pani ).

Gdy na wyprzedaży w HM znalazłam moje jeansy były o dwa rozmiary za duże. Ale miały idealną miękkość i odcień, materiał jaki szukałam i idealną cenę 20 zł. Stwierdziłam, że biorę i przerabiam na wzór tych z Zary.

♥ potrzebne będą malutkie nożyczki, nożyk krawiecki do prucia nici

♥  igła, nitka, mocniejsza tasiemka i oczywiście jakieś guziki.

♥  przyszyłam nowy guzik w pasie tuż przed szlufką. Na stary guzik zrobiłam dziurę po drugiej stronie, także tuż przed szlufką

♥ następnie wyprułam jedną stronę zamka. Drugą stronę zostawiłam.

♥ gdy zapięłam guziki w pasie stworzył się kąt do którego dopasowałam pozostałe guziki zastępujące zamek. W części zewnętrznej zrobiłam równe dziurki i je obszyłam. Przyszywając guziki warto podłożyć kawałek mocniejszego materiału lub jakąś taśmę. Materiał w miejscu gdzie będą guziki jest zbyt cienki. Zapinanie i rozpinanie może urwać materiał.

voilà ! i spodnie zwężone w pasie!

W zależności jakie użyjesz guziki taki będzie efekt. Możesz poszukać np. metalowych, by było bardziej klasycznie. Jak pokazują projektanci Zary – możesz bawić się do woli – wszystko jest dozwolone!

https://www.zara.com/pl/

pozdrawiam

Ela Darłowska personal shopper/osobista stylistka Poznań

+48 663 135 901

Komentarze: