Spódnica jak ją nosić modnie?

Czyli 4 wskazówki jak nosić stylowo spódnice. Stylowo czyli nie w wersji urzędowej, biurowej czy też starociotkowej 🙂 Tak – starociotkowa wersja to określenie jakiego zawsze boją się moje klientki. „Wiesz mam spódnice, ale nie wiem jak nosić! Nie chcę wyglądać jak stara ciotka czy urzędniczka”.

Oto cztery patenty na które warto zwrócić uwagę i przetestować!

⇒  1. PŁASKIE CZY OBCASY?

Są trzy stopnie długości spódnic. To od długości spódnicy zależy czy korzystniejszy będzie płaski czy wysoki obcas.

krótkie spódnice i spódnice przed kolano – czyli wersja dla posiadaczek zgrabnych nóg lub jeśli po prostu nie wyobrażasz sobie życia z inną długością spódnicy.  Krótkie spódnice/sukienki to szczęściary, bo możesz do nich założyć i płaskie i wysokie obcasy.

spódnica do kolan i 10 cm za kolano – to długość która wymaga obcasów. (Nawet jeśli jesteś wysoka obcas od 2-4 cm będzie bardzo korzystnie wyciągał biodro. Spódnica/sukienka inaczej się ułoży. )

♥ przy długości od połowy łydki do kostki znowu masz większe możliwości. Możesz wybrać i płaską podeszwę i obcas.

♥ jak dopasować rajstopy?

 ⇒  2. czy SPÓDNICA + KOSZULA  nadaje się tylko do pracy?

Koszula ze spódnicą kojarzy się zbyt biurowo? Albo zbyt staroświecko? Polecam wypróbować biurową koszulę ze spódnicą która:

♥ po pierwsze jest rozszerzana! Spódnica prosta, ołówkowa, trapezowa odpada. Spódnica musi się rozszerzać, falować przy poruszaniu. Taki efekt uzyskasz dzięki spódnicom kloszowanym i plisowanym.

♥ po drugie idealnie kiedy jest dłuższa. Czyli od kolana ku ziemi. Taka spódnica z koszulą to prawie sukienka. Czasami nawet balowa!

pinterest.com
pinterest.com

♥ po trzecie – jeśli w swojej szafie masz kloszowane, ale tylko krótkie spódnice to nadal masz szansę stworzyć kobiecy i delikatny efekt. Bluzka może być ciemniejsza od spódnicy. Spódnica może być wzorzysta. Gdy w zestawie pojawi się jeans na 100% nikt takiej stylizacji nie odbierze jako typowo biurowej 🙂

pinterest.com

Na czym polega czar spódnic rozszerzanych? Na tym, że wydają się lekkie. Poruszają się lub nawet unoszą, gdy wiatr zawieje. Nawet te ze sztywnych materiałów sprawiają wrażenie jakby cały czas hulał w środku wiatr.

Przy prostych, a zwłaszcza ołówkowych nie ma takiego efektu. Zobacz sama. Nie są to identyczne wzory czy kolory, ale różnicę widać od razu. Ta stylizacja po prawej stronie jest delikatniejsza, luźna, nie wymuszona. Pozbawiona kontroli, którą widać w stylizacji po lewej stronie 🙂

⇒  3. Co z prostymi spódnicami? Ołówkowymi czy trapezowymi?

Wystarczy, że bluzkę ubierzesz w kolorze ciemniejszym. Może być granatowa, grafitowa lub czarna. Bądź jak moja – wzorzysta, ale w ciemnych barwach. Ciemniejszych od spódnicy. Nie będzie tak urzędowo 🙂 A, zapomniałabym – materiał bluzki niech będzie delikatny, lejący, albo nawet lekko przezroczysty. Spódnica jest wystarczająco sztywna 🙂

spodniczka trapezowa

pinterest.com

⇒  4. Patent:  prosta spódnica i sweter

Sprawdza się idealnie jesienią i zimą. Prosta spódnica, może być skórzana i do tego sweter. Swetrem może być dzianinowy golf, krótki kardigan zapinany na ciało ( w sensie bez bluzki pod spodem). Ba – możesz założyć spódnicę z obszernym i ciepłym swetrem.

⇒  5. Patent:   spódnica i zwykła koszulka/top

Zawsze sprawdza się czarna koszulka. To może być wersja golf, pół golf, to może być bokserka, długi rękaw, bez rękawa. Ważne, aby była to wersja prosta. Żadnych dodatkowych falbanek, guzików itp.  Nie możesz nosić czerni przy twarzy? Zastąp ją innym ciemnym kolorem grafitem, granatem, ciemną zielenią czy bordo.

Nie wiesz jak dobrać bluzkę do spódniczki? Nie wiesz czy Twoja spódnica pasuje do Twojej figury? Nie wiesz jakie powinnaś nosić? A może masz inne pytania?

Zapraszam zadzwoń do mnie +48 663 135 901

Spotkamy się albo na przeglądzie szafy albo na zakupach i wypróbujesz siebie w innym wydaniu. Życie jest za krótkie, żeby ubierać się wciąż tak samo. Warto codziennie czuć się wyjątkowo! Zjawiskowo!

Pozdrawiam

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: