jakie spódnice są zawsze modne?

spódnica o linii A

Kobieta w spódniczce zawsze robi wrażenie. Nawet jeżeli jest ono wyzywające to jednak jest to wrażenie. Czy spódniczka musi być krótka, aby robiła wrażenie na mężczyznach? NIE! Nie ma to znaczenia. Spódniczka musi być dopasowana do Twojej sylwetki i do pozostałych elementów stroju. To co jest najważniejsze: właściwa spódniczka to ta w której czujesz się lekko, kobieco, naturalnie i pewnie! ta pewność siebie to odczucie, które mówi Tobie: o taka właśnie jestem! to właśnie ja!

spodniczka trapezowa

jakie spódniczki są najlepsze?

 • najlepsze to oczywiście te najprostsze. Im prostsze tym łatwiej dobierzesz bluzkę, żakiet, sweter, płaszcz, kurtkę, buty, torebkę.
 • spodnica o lini A, czyli rozszerzająca się ku dołowi wydaje się być nudna do bólu, a jednak najszybciej w takiej poczujesz się swobodnie. Dół może być prosty, może lekko falować i wprowadzać ruch, który sprytnie odwróci uwagę od innych części ciała.

spodnica o lini A, czyli rozszerzająca się ku dołowi

 • spódnica atrakcyjna dzięki ciekawej tkaninie

spódnica o linii A

 •  spódnica ołówkowa urozmaicona baskinką albo wzorem

spódnica ołówkowa

 • spódnica ołówkowa mini. Prosta, szybka do uszycia możesz przebierać w materiałach i fakturach.

 jak dobierać kolory bluzek czy marynarek do spódniczek?

 • jeżeli jesteś niskiego wzrostu wyszukaj jak najwięcej podobieństw. (w tym przypadku) są to różne odcienie zieleni, grafit i  akcenty w postaci złota, starego złota i czerwieni

 • jeżeli jesteś wysoka, możesz spokojnie zestawiać ze sobą różne kontrastowe kolory, które optycznie Ciebie trochę skrócą.

Nie wiesz jak dobrać bluzkę do spódniczki? Nie wiesz czy Twoja spódnica pasuje do Twojej figury? Nie wiesz jakie powinnaś nosić? Spotkaj się ze mną i poznaj wszystkie tajemnice spódnic

Ela Darłowska  osobista stylistka, personal shopper POZNAŃ

6 odpowiedzi do “jakie spódnice są zawsze modne?”

 1. Pingback: nowy wpis na BLOGU: jakie spódnice są najlepsze i zawsze modne? | Ela Darłowska
 2. Hej,

  Nie wiem dlaczego, ale spódniczki A zawsze wydawały mi się jakieś takie… niepoważne, dlatego ja wybieram ołówki – krótkie, długie ale zawsze eleganckie i stylowe.

  Pozdrawiam

  1. ołówkowe to klasyka, ale dla sylwetki, która ma rozbudowaną dolną część będzie zbyt obcisła. tak samo jak przy sylwetkach o mocno rozbudowanej górze, czyli np. szerokie ramiona, dodatkowo mały biust – ołówkowa będzie dodatkowo podkreślać, że nie jesteśmy klepsydrą, czyli tą pożądaną sylwetką. obydwie spódniczki wywodzą się od tzw. spódnicy podstawowej, prostej, różnica jest ta że jedna się zwęża i podkreśla biodra jeżeli mamy atrakcyjne, druga rozszerza i maskuje np. mocniej zbudowane uda:)

   1. To by wyjaśniało dlaczego je lubię, ja nie mam (niestety) rozbudowanego ani dołu, ani góry ;), chociaż ostatnio dół mi daje o sobie znać coraz bardziej, to chyba wiek.

    1. idea – klepsydra! super – klepsydry mają to szczęście, że nawet w większych rozmiarach super wyglądają w ołówkowych spódnicach. czasem tylko częściej muszą pamiętać, aby długość była do kolan.

Komentarze: