jak nosić buty motocyklowe i kowbojki?

wszystko o butach kowbojkachwszystko o butach kawaleryjkach

W książce ” Psychologia ubioru”  autorka Pani Bogusława Andrzejewska pisze, że  kobiety, które noszą ciężkie, męskie buty wyrażają w ten sposób lęk przed własną kobiecością. Chcą pokazać jakie są silne i twarde. Dzisiaj o tym jak dwa modele butów pożyczone z męskiej amerykańskiej szafy możesz nosić tak, aby jednak kobiecość była na pierwszym planie.

civilwar-pictures.com

Pierwsze były kawaleryjki

buty kawaleryjki
Patrick Swayze „Północ – Południe” serial 1985

Najsłynniejsze kawaleryjki od których wszystko się zaczęło pochodzą z firmy FRYE. Rozpoczęła działalność podczas wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Jej buty nosili żołnierze Unii i Konfederacji, a później zdobywcy Dzikiego Zachodu. W latach 60 stały się modnymi butami motocyklowymi dla zbuntowanych.

Latem najłatwiej uzyskać 100% kobiecości. Wystarczy, że do ciężkich butów założysz zwiewną z obowiązkowym rozporkiem sukienkę lub krótkie szorty. Muszą być krótkie, i musi być rozporek.Te buty bardzo skracają nogi. I ich obcas nie jest za wysoki.

Te buty to także sposób na to, aby dodać sobie pazura. Czasami ktoś mówi o nas, że jesteśmy takie słodkie bla bla bla … A my chcemy być silne, traktowane poważnie! Zakładamy ciężkie kawaleryjskie buty (dzisiaj mówi się o nich motocyklowe) i gotowe! Kobieta z pazurem 🙂

jak nosić buty kawaleryjki
Dzisiaj najczęściej wybieramy wersję motocyklowych butów do kostek. Za nim zrobi się bardzo zimno możesz założyć je na gołą lub kabaretkową nogę ze spódnicą/sukienką z rozcięciem.
Gdy zrobi się chłodniej wystarczy, że założysz grube rajstopy i spódnica/sukienka może być przed kolano lub jeśli masz szczupłe nogi mini.
pinterest.com

Krótkie kawaleryjki/motocyklowe częściej kupujemy, bo wysokie za bardzo kojarzą się z kaloszami.

Najłatwiej je dopasować do bardzo wąskich rurek. Sytuacja jak z klasycznymi oficerkami. Różnica? szeroka cholewka jest znacznie wygodniejsza. Buty nie mają zamka, a i tak łatwo je założyć.

jak nosic buty kawaleryjki firmy Frye'a
pinterest.com

Im starsze buty i  bardziej poobcierane – tym lepsze!

Zajrzyj na tą tablicę na PINTEREST – znajdziesz tam więcej motocyklowych inspiracji.

Ashley Tisdale w butach kawaleryjkach firmy Frye'a

Później były kowbojki. Krąży legenda o pewnym kowboju, który zaniósł swoje kawaleryjskie buty do szewca i poprosił go, aby ten nadał im ostre czubki. Dodatkowo dopasował obcas do strzemion, by łatwiej buty wsuwać i wysuwać
buty kowbojki
buty kowbojki „Butch Cassidy i Sundance Kid” 1969 i „Siedmiu wspaniałych” 1960

Układ sprawdzający się od kiedy kowboje zaczęli je nosić – czyli  kowbojki i jeansy.

jeansy i kowbojki
pinterest.com

Z wąskimi spodniami w środku buta i z szerszą nogawką na zewnątrz.

pinterest.com
jak gwiazdy nosza kowbojki
pinterest.com

Zadziorność zawsze na pierwszym planie!

jak gwiazdy nosza kowbojki

Zajrzyj na tablicę pinterest, gdzie znajdziesz więcej propozycji jak nosić kowbojki.

Kowbojki i sukienki znajdziesz na tej tablicy.

Tutaj krótkie kowbojki i sukienki.

♥ Wszyscy uważają, że jesteś słodką, delikatną istotą? Wypróbuj albo kowbojki albo kawaleryjki/motocyklowe buty. Dodasz sobie męskiego i ostrego pazura.

♥ Większość mówi Ci, że przypominasz chłopaka/mężczyznę? Męskie buty nie są dla Ciebie. Omijaj je z daleka 😉 , albo siej postrach niczym SZERYF na Dzikim Zachodzie 🙂

♥ Ja wybrałam kowbojki, bo jestem niska i potrzebuję obcasa. Dodatkowo  przód jest delikatniejszy. Buty motocyklowe mają  znacznie szerszy przód.

 ♥ Tutaj znajdziesz wpis jak dopasować rajstopy?

kozaki kowbojki i spodnica

granatowa spodnicai brazowe kozaki kowbojki

 

Nie wiesz z czym nosić swoje buty? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak dobierać buty do ubrań? Zadzwoń i spotkaj się ze mną na przeglądzie Twojej szafy albo na Udanych Zakupach 

Zapraszam telefon +48 663 135 901

Ela Darłowska personal shopper, osobista stylistka  Poznań

2 odpowiedzi do “jak nosić buty motocyklowe i kowbojki?”

Komentarze: