Czy oversize’owy puchowy płaszcz to już normalka?

Gdy w 2012 roku pozowałam przed samowyzwalaczem nieźle się ubawiłam. Próbowałam pospinać szpilkami kołdrę, aby przypominała płaszcz Maison Martin Margiela zaprojektowany dla H&M. Później biegając od aparatu do kanapy modliłam się, aby szpilki nie wypadły, a z kubka nie wylała się kawa.

Pisząc posta żałowałam, że nie mam tego płaszcza. Myślałam o tym, że byłby idealny w weekendowe wiosenne poranki, kiedy to wstaję wcześniej niż dzieci. Biorę kubek z kawą i w koszulce do spania siadam na tarasie.  Światło, śpiew ptaków, orzeźwiające powietrze, a ja otulona ciepłym kołdro-płaszczem.

To otulenie ciepłym, wielkim płaszczem zostało u mnie wryte w podświadomość. Żałowałam, że nie mam długiego puchowego płaszcza podczas zimowych górskich wycieczek, gdy moje uda (a niby tyle tłuszczu) marzły po kilku godzinach. Wiem, wiem istnieje odzież termiczna…

Nie wiem czy widziałaś StarTrek’a z 2009 roku. Jest taka scena, gdy Kirk spotyka starego Spock’a na planecie gdzie jest pełno śniegu, szaleje zamieć i różne potwory. Ta scena mnie olśniła! Przecież nie trzeba nie wiadomo jak grubo się ubierać! Wystarczy mieć długi puchowy płaszcz przypominający śpiwór. (Kirk nie miał, aż tak długiego płaszcza, ale moja wyobraźnia już działała. )

Chodzenie po sklepach to moja praca. Długi płaszcz w stylu śpiwór znalazłam przypadkowo na wyprzedaży w H&M. Z początku kolor mnie przeraził, ale gdy go ubrałam wiedziałam, że go chcę!

Przeglądając stary wpis z 2012 pomyślałam, że wówczas ubrania oversize były bardzo awangardowe. Mija 6 lat i nikogo nie dziwą 🙂

ps: ciepło to nie jedyny plus tak długiego płaszcza. Przykrywa wszystkie długie swetry, marynarki, sukienki czy spódnice!

Zaciekawiły Ciebie maxi puchówki? Zajrzyj na tablicę na moim pintereście. Zobacz jak nosi je ulica 🙂

 

Ela Darłowska  personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

2 odpowiedzi do “Czy oversize’owy puchowy płaszcz to już normalka?”

  1. genialne! A ja zafundowałam sobie niedawno długa czerwona puchowkę do kolan i kocham ją 😁 wygrywa ze wszystkimi innymi okryciami 😉

Komentarze: