przegląd szafy mojego mężczyzny

przeglad meskiej szafy

Od dawna szykuję się, żeby pisać o ubraniach i dodatkach dla mężczyzn. Długo zastanawiałam się jak to zrobić, aby było to inne od tego co już jest w sieci. Zadanie bardzo trudne, bo istnieją mocno rzeczowe blogi o modzie męskiej.   Ja osobiście polecam dwa:

http://mrvintage.pl/ 

http://www.szarmant.pl/

To kopalnia rzeczowej wiedzy. Znajdziesz na nich konkretne informacje nie tylko w postach, ale także w dyskusjach, które wywiązują się zawsze w komentarzach.  Szczerze polecam zaglądać, jeżeli nie co tydzień, to przy okazjach, kiedy będziesz potrzebować informacji o tym co założyć, do czego itd…

Te blogi to męski punkt widzenia, ale mężczyźni ubierają się nie tylko dla siebie, nie tylko aby zrobić wrażenie na innych mężczyznach.Ubierają się także dla kobiet. Ja spróbuję pisać o męskim stylu ubierania właśnie z punktu widzenia kobiety.

jak nosić męską koszulę

Zacznę od szafy mojego mężczyzny. mój mężczyzna to oczywiście mój mąż, ale chodzi mi o to, że jest przede wszystkim mężczyzną. Kiedyś, przy okazji kupna dla niego butów, zdradził mi, że trochę się boi, że inni będą oceniać jego sposób ubierania się przez pryzmat tego czym ja się zajmuję. Że być może będą oceniać go surowiej itd…  Ja długo nie musiałam się zastanawiać nad tym co mu odpowiedzieć:  będą czy nie będą? Wiadomo, że jeżeli  ktoś CHCE nas  oceniać surowo, to będzie. Tak naprawdę nie mamy na to wpływu. Ważniejsze jest to, aby w ubieraniu się być szczerym ze samym sobą. O wiele ważniejsze jest to czy dobrze czujemy się w swoich rzeczach, czy dobrze się w nich czujemy przed innymi mężczyznami, czy odzwierciedlają nasz charakter, czy podobamy się innym kobietom, bądź co ważniejsze: własnej kobiecie.

jak nosić męską marynarkę?

Mój mężczyzna ponieważ nie ma już 20 lat decyzje zawsze podejmuje: albo pod wpływem intuicji (czyli swojego życiowego doświadczenia), albo w wyniku szczegółowej analizy danych.

W przypadku ubrań uwielbiam jak podejmuje decyzję pod wpływem intuicji.  Oczywiście z mojej strony pada propozycja, czasem uwaga skojarzeniowa, ale jeżeli on przymierzając daną rzecz wie od razu, że to jest właśnie to czego mu brakowało, to wiem, że to zaraz kupi i cena nie gra roli. Wiem, że czuje to, że podoba się sobie w danej rzeczy i wiem, że będzie umiał w danym ubraniu/rzeczy sprawiać właściwe wrażenie, czyli będzie umiał je nosić.

Nie sztuką jest doradzać mężczyźnie w ubieraniu  tak, aby podobał się tylko żonie, dziewczynie czy matce. Sztuką jest, aby podobał się także sobie samemu i to szczerze!

jak nosić prawdziwe boyfriendy?

Kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji w sklepie: małżeństwo robiło zakupy. Mężczyzna chciał kupić sobie ciemne, wąskie jeansy. Te co wybrał były naprawdę niezłe i faktycznie dobrze by w nich wyglądał. podeszła żona i powiedziała, że nie, że za wąskie i bez wyrazu. Podsunęła mu szerokie  brązowe. On niestety odłożył te które mu się spodobały i poszedł przymierzyć te, które spodobały się żonie. I znowu niestety, bo widziałam efekt.  Efekt był bardzo „pocieszny”, nie męski, nie wow! Mężczyzna usłyszał: super, idealne – kupujemy! Nie zdążył nawet zamknąć buzi z przerażenia, bo żona pobiegła już do kasy.

Ja jestem dumna z  szafy mojego mężczyzny, bo to jest rzeczywiście jego szafa. Jest spójna z jego charakterem. Taki ma styl, być może przypominający żołnierza, albo podróżnika, ale na pewno faceta otwartego na przygodę, mój syn powiedziałby styl na Indiana Jones’a.

brązowe buty do niebieskich jeansów i czarnego płaszcza

Tylko ja mam problem:( –  ja jestem malutka, a on ogromy. Chętnie bym pożyczała z jego szafy jakieś ubrania, ale niestety w nich tonę.

W kolejnych wpisach będzie o tym, jakie elementy ubioru mężczyzny zawsze robią na kobietach  wrażenie. Kiedy dają perspektywę, kiedy mówią czego kobieta może spodziewać się po mężczyźnie.

Mężczyźni mówią: obcasy i pończochy- zawsze na nas działają,  a czy na nas, na kobietach robią takie samo mocne wrażenie jakieś elementy męskiego ubioru ?

Chcesz ubierać się tak by zyskać pewność siebie?

Umów się ze mną na przegląd Twojej szafy lub na Udane Zakupy

umow sie tel mail

Ela Darłowska personal shopper, osobista stylistka Poznań

2 odpowiedzi do “przegląd szafy mojego mężczyzny”

  1. Ja to szafy mojego mężczyzny lepiej nie ujawnię, są tam za duże o dwa rozmiary koszule i swetry 🙁 Eh…
    Dobry tekst Elu!

    1. dzięki! temat mężczyzn jest intrygujący, a ich szafy mimo, że wydają się być mniej barwne od kobiecych to jednak są mocno pociągające. a analizując je głębiej a także ich historię można dojść do wniosku, że gdyby nie mężczyźni, ich pomysłowość i unowocześnianie konstrukcji ich ubrań (często na potrzeby wojen) to nie wiadomo jak wyglądałyby dzisiaj nasze kobiece ubrania 🙂

Komentarze: