Jak nosić pepitkę?

pepitka

Widząc pepitkę automatycznie przypominam sobie panią dyrektor z mojej szkoły. Kruczo czarne włosy i pepitka. Pepitka to był JEJ wzór. To był jej styl. Będąc młodą i zbuntowaną na widok pepitkowej sukienki śmiałam się. Dziś wspominając jestem pełna podziwu dla pani dyrektor. Jak nosić pepitkę elegancko i nowocześnie?

Pepitkę na salony wprowadziła ( oczywiście 🙂 , bo któż by inny? ) Coco Chanel.  Ten wzór kopniętych kwadratów swoje korzenie ma w Skandynawii. Znajdziemy go także na Bliskim Wschodzie czy u Szkotów. Wzór wyrazisty, mocny, niektórych przyprawiający o  oczopląs. Stylowo i harmonijnie wygląda w zestawieniu z  czernią lub bielą. Dowód? Stare amerykańskie filmy. Kobieta w pepitkowej garsonce, w pończochach ze szwem z tyłu i w czarnych czółenkach. Nic więcej nie potrzeba.

„Wielki Sen” 1947 Bogart i Bacall

Wersje nowoczesne i wygodne czyli ze spodniami.

pinterest.com

Znalazłaś pepitkę w szafie mamy lub babci? Kojarzy się Tobie tylko staroświecko? Zrób eksperyment i dodaj żywy mocny kolor. Możesz pójść na całość jak ja 🙂 połączyć z kowbojkami i turkusową bluzką 🙂 Za nim wyrzucisz lub oddasz pepitkę przekonaj się sama czy w połączeniu z  kolorem nadal będzie staroświecka.spódnica trapez pepitka, koszula morska zieleń, szmaragd, brązowe kowbojki

Pepitka + zieleń

Zielony kolor jest akcentem. Drugim dominującym kolorem jest czerń.

pinterest.com

Pepitka i czerwień

Czerwień jest mocna. Gdy czerwony płaszcz to dla Ciebie za dużo, sięgnij po dodatki takie jak buty, torebka, szalik czy szminka na ustach. Drugim dominującym kolorem niech będzie czerń.

pinterest.com

♥ jak dopasować rajstopy?

Pepitka i róż

Gdy czerwień nie jest dla Ciebie z pomocą przychodzi róż. Mocny jaskrawy działa jak krwista czerwień. Za to blady lub brudny róż to ukojenie dla oczu. Im jaśniejszy odcień koloru tym pepitka zaczyna przypominać kolor szary. A kolor szary przecież zawsze jest modny!

pinterest.com

Pepitka i jeans

Jeans potrafi rozbroić każdy zbyt elegancki element garderoby. Dodaje luzu klasycznym i eleganckim wzorom.  Pepitka +ciemny jeans i potrzebujesz tylko białego lub czarnego koloru. Przy jasnych jeansach i pepitce możesz wprowadzić szczyptę nawet jaskrawego koloru. Jaskrawość nie jest obowiązkowa 🙂

pinterest.com

A może znalazłaś w swojej szafie wzór który nie masz pojęcia jak dopasować? Zadzwoń do mnie +48 663 135 901

Spotkamy się albo na przeglądzie szafy albo na zakupach i dowiesz się jakie wzory pasują do Twojego typu urody i jak je łączyć aby zawsze było i klasycznie i modnie. Życie jest za krótkie, aby ubierać się wciąż tak samo. Warto codziennie czuć się wyjątkowo! Zjawiskowo!

Pozdrawiam

Ela Darłowska  personal shopper, osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: