Ostatnie tygodnie szafy kapsułowej

Planując styczeń jest mi ciężko. Wspominam jak łatwo było wybierać ubrania tylko na 7 dni. Grudzień udowodnił mi, że powinnam mieć w każdym zestawie jedną rzecz o mocnym kolorze. W szafie brak mocnych kolorów. Nie mogę powtórzyć tych z grudnia, bo będzie tak samo. Nie mogę, bo niektóre nie przetrwały 4 tygodniowego noszenia. Były już stare, albo kiepskiej jakości.

Zostawiam rzeczy z grudnia takie jak: grafitowy sweter, biało/szary puchowy płaszcz, dwie bluzki, grafitowe i szare jeansy, czarne botki, szarą torebkę.

szara baza z grudnia

Na wszelki wypadek dorzucam dwa dodatkowe okrycia wierzchnie.

zimowa khaki parka

Do tego dwie marynarki i kozaki za kolano.

czarna sztruksowa marynarka

Z bluzkami totalny brak szaleństwa. Krótkie włosy zmuszają mnie do wybrania tych z dekoltami.

basic w paski

Na koniec pewna nieoczekiwana zmiana. Nie wytrzymałam ostatnich 4 tygodni i na wyprzedaży dokupiłam dwa elementy. Wiem, wiem 🙁 Znowu szare! Zachowanie typowo  asekuranckie 🙂

jasna marynarka

Ostatnie wnioski
  • Zdesperowana brakiem kolorów w mojej szafie stawiam na silny kontrast. Czerń z bielą, czerń z czerwienią robią dobrą robotę. Zdjęcia nie wyglądają tak nudnie.
  • Dużo ubrań wyeliminowałam, bo zużyły się.  Nadal w szafie jest ich trochę.
  • Czy mam szafę idealną? Po tygodniach ciężkiej pracy nad sobą widzę, że nie. Czekają mnie poszukiwania idealnych odpowiedników tych elementów, które się sprawdziły. Chodzi albo o jakość materiału, albo o kolor.
  • Upewniłam się w temacie fasonów ubrań. Mam swoje ulubione sposoby ich łączenia.
  • Dowiedziałam się, że muszę popracować na kolorami w mojej szafie. Wypróbować intensywne barwy. Przekonałam się, że mogą dobrze wpływać na mnie i niepotrzebnie się ich obawiam.

Cieszę się, że się zdecydowałam na ten eksperyment. Do wniosków będę często wracać. Czuję, że niebawem podejmę kolejny eksperyment związany z kolorami.

Szafa kapsułowa początek eksperymentu stylistki

1 tydzień z szafą kapsułową

2 tydzień z szafą kapsułową

3 tydzień z szafą kapsułową

4 tydzień z szafą kapsułową

5 tydzień z szafą kapsułową

6 tydzień z szafą kapsułową

7 tydzień z szafą kapsułową

8 tydzień z szafą kapsułową

9 tydzień z szafą kapsułową

10 tydzień z szafą kapsułową cz.1

10 tydzień z szafą kapsułową cz.2

Jeśli męczysz się rano przed swoja szafą polecam wypróbowanie metody kapsułkowej. Gorąco Ciebie zachęcam! Możesz wyznaczać sobie ubrania tygodniowo, możesz miesięcznie. Może zajmie Tobie ten eksperyment rok, a może szybciej odnajdziesz się w swojej szafie.

Czy nie warto spróbować? Zwłaszcza na początku roku?

Być może masz tak dużo ubrań, że ze strachu od razu ją zamykasz? Zadzwoń do mnie.

Przyjadę i pomogę Tobie zrobić tą pierwszą i najważniejszą selekcję. Zrobimy zdjęcia przykładowych zestawów, a później będziesz mogła podobnie jak ja sama eksperymentować. Oczywiście po przeglądzie Twojej Szafy zawsze możesz do mnie pisać i wysyłać zapytania o wskazówki. Nie zostaniesz z nią sama. Zajrzyj do mojej oferty.

Zapraszam!

Zaglądaj na instagrama – tam najszybciej znajdziesz moje codzienne wybory. Pozdrawiam Ciebie serdecznie

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

tel: +48 663 135 901

Komentarze: