stylowo w garniturze po 50, 60 – tce

Czy wiek nas ogranicza? Czy wiek wyklucza bycie modnym, stylowym, nowoczesnym? Czy przekraczając magiczną 40 mamy zapomnieć o byciu bardzo kobiecym? Czy kobiecość należy tylko do młodości?YSL damski garnitur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yves Saint Laurent Wiosna/Lato 1967  i fot. Helmut Newton, French Vogue, Rue Aubriot, Paris, 1975 

Nie i jeszcze raz NIE! wystarczy wykorzystać magiczną moc ubrań i cieszyć się doświadczeniem życiowym.

Czasem niewiele potrzeba.

Alicja Majewska i Danuta Stenka mają słabość do damskich garniturów. Warto przypomnieć, że to  Yves Saint Laurent w latach 1963/66 roku wylansował kobiecy garnitur i smoking.  Jeśli Coco Chanel uwolniła kobiety z gorsetu, to Yves Saint Laurent dał im władzę. W męskim ubraniu mogły poczuć się w pełni wyemancypowane, równe mężczyznom” Pierre Bergé

Yves Saint Laurent Wiosna/Lato 1967  i fot. Helmut Newton, French Vogue, Rue Aubriot, Paris, 1975 

Minimalizm, a zarazem seksowna kobiecość.

Alicja Majewska w smokingu

 Super Express i afterparty.pl

Moim klientkom i klientom powtarzam, że w każdym wieku buty to drugi najważniejszy element stroju. Często zaczynam właśnie od butów, aby pokazać, że to właśnie one gwarantują czy stylizacja będzie bardzo kobieca czy bardzo męska.

Danuta Stenka garnitur

 afterparty.pl   i  styl.pl

danuta stenkaw czerwonym

 

 

 

 

 

 

 

Chcąc nadać czystą i nowoczesną formę swojemu strojowi nie trzeba sięgać po skomplikowane wzory. Czasem wystarczy jeden mocny twarzowy kolor, klasyczny i ponadczasowy fason ubrania.  Do tego dobry fryzjer i zaczyna być ciekawie, naturalnie i bardzo stylowo.

Alicja Majewska styl

 Sięgając po wzory warto wybierać geometryczne, abstrakcyjne czy etniczne.

Zdecydowanie unikać groszków, kwiatuszków, koronek.

Alicja Majewska sukienka

   plotek.pl i afterparty.pl

 a jeżeli nie wiesz jakie dobrać kolory, jakie fasony, jeżeli chcesz znowu poczuć się pełna energii to serdecznie zapraszam!

Umów się ze mną na zakupy i przestań kupować w ciemno. Czasem wystarczy godzina lub dwie w sklepie  Warto nauczyć się wykorzystywać pełną moc ubrań i dodatków.

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka PoznańUmów się i podkreślaj swoją wyjątkowość już dziś!

2 odpowiedzi do “stylowo w garniturze po 50, 60 – tce”

  1. O Stence wiedziałam, ze fajnie się ubiera, ale A. Majewska świetnie się we wszystkim prezentuje, naprawdę rewelacja! A ja dziś w grochy, buuuuu :-((

    1. tzw. postarzające wzory, aby nie były postarzające koniecznie trzeba połączyć z czymś nowoczesnym, albo nastolatkowym, albo subkulturowym – wtedy jest to po prostu świetny akcent i oczywiście dodaje pazura, a nie lat!

Komentarze: