jakie ubranie na górskie wędrowanie?

gorskie wedrowkiWreszcie po latach ośmiu załapałam się na górskie wędrówki. W porównaniu do moich wędrówek w przeszłości był to „moment”.  Przez te osiem lat góry nic się nie zmieniły. Nadal piękne. Za to ubrania na szlaku zmieniły się mocno.

Przyznaję się, że na łonie gór jestem klasykiem. Lubię, gdy przyroda gra pierwsze skrzypce. Na szlaku zdarzają się osoby z tzw. starej szkoły. Najczęściej króluje szaleństwo barw, sztucznych materiałów, butów nie nadających się do chodzenia po kamieniach. Torby i plecaki to osobny temat. Zdarzają się nawet osoby z siatkami.

W każdym razie jadąc w góry nie trzeba wiele. Najważniejsza jest chęć wędrowania. Nie trzeba kupować specjalnych sportowych ubrań. (No, poza dobrymi butami i wygodnym plecakiem.) W każdym razie,  na pewno znajdziesz w swojej szafie coś „górskiego”, wygodnego, naturalnego, a zarazem praktycznego. Nie musi być ani zbyt strojnie, ani też niechlujnie. Fajnie, aby było w klimacie górskim. Najważniejsze, aby nie było w tzw. klimacie kanapowym.

luźno i wygodnie!

Co wykorzystać ze swojej szafy:

  • bawełniane luźne koszulki. Tutaj przydadzą się zalegające w szafie luźne t-shirty.  Gdyby okazało się, że nie mają one dekoltu to błagam: wytnij choćby malutki nożyczkami, aby ta zwyczajna koszulka zrobiła się choć odrobinę kobieca.
  • spodenki jeansowe. Warto przejrzeć swoje spodnie jeansowe i przyciąć te które już są za mocno wycierusowate, za luźne lub zniszczone. Długości dwie: krótko – jeżeli masz super nogi, albo do kolan, przed kolano.
pinterest.com
  • to samo można zrobić z innymi bawełnianymi spodniami z szafy. Przyciąć, podwinąć i będzie z fantazją.

  • możesz wykorzystać wszystkie ubrania w kolorach mysiowatych. Normalnie nie zdobią, a w górach będą super.
pinterest.com
  • kraciaste koszule (mogą być pożyczone od chłopaka/męża informatyka 😉 ) – można je zdjąć, przewiązać w pasie. Na co dzień kratka leży w szafie bo nie wiemy z czym ją nosić. A w górach po prostu wygląda przepięknie. Zwłaszcza ta kolorowa!

kratka szal

  • jeśli jesteś większych rozmiarów nie katuj się spodenkami, czy też jeansami. Bardzo sprawnie i wygodnie radzą sobie panie w legginsach o długości 7/8 i do kolan + dłuższe tuniki, dłuższe koszule, mogą być nawet w kratkę! Oczywiście pilnuj zasady, że odkrywaj to czym warto się pochwalić: dekolt, łydki, szczupłe ręce itd.
  • no i oczywiście bluzy, swetry w zależności od pogody. Zasada ubierania na cebulkę w górach zawsze się sprawdza.

Miłego wędrowania i ogromnej przyjemności z podziwiania przyrody!

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka Poznań

 

Komentarze: