wakacje w sukience na KOS

Grecka wyspa KOS położona u wybrzeży Turcji. Oczywiście gorąca wyspa, na której wszystko dzieje się w zwolnionym tempie. Ubrania lepią się do skóry. Gdy wiatr zawieje można je trochę podsuszyć. Czasami pojawiają się chmury, ale na nosie lepiej zawsze mieć okulary.

Łatwiej wtedy można za pozować z kolumną na Asklepiejonie.  Miejsce pierwszego na świecie szpitala i uzdrowiska,  wzniesione ku czci boga Asklepiosa w IV w p.n.e.

pomaranczowa sukienka KOS

Można przymierzyć sukienkę w twierdzy Joannitów. Twierdza została zbudowana w XIV wieku między innymi przy pomocy elementów pochodzących ze starożytnych greckich budowli zniszczonych na KOS przez trzęsienia ziemi.

w twierdzy Joannitow KOS

Potężne mury przetrwały nawet ostatnie trzęsienie ziemi, które na KOS miało miejsce w 1933 roku.

Joannici KOS

Można podziwiać piękne pomarańczowe granaty  i kupić worek marynarski bardzo przydatny na wycieczkach.

granaty na KOS

Wychodząc z twierdzy można przysiąść w cieniu platana, zwanego drzewem Hipokratesa. Wierzy się, że jest on potomkiem legendarnego drzewa pod którym Hipokrates rozmyślał i udzielał nauk swoim uczniom.

drzewo Hipokratesa KOS

Jadąc w głąb wyspy warto odwiedzić wioskę Zia, a w szczególności tawernę Sunset Balcony – niesamowite jedzenie, niesamowite desery!!!

sunsetbalcony taverna

Można też popłynąć na Nissyros i rozkoszować się owocami morza by później udać się na…

osmorniczki Nissyros

… ponoć uśpiony, pachnący siarką (naprawdę mocną siarką) wulkan Stefanos. Duży krater z bulgoczącymi jeziorkami. Krajobraz księżycowy!

wulkan Nissyros

Na Kalymnos można odwiedzić poławiaczy gąbek i zakupić gąbkę w kształcie ucha słonia.

gabki na Kalymnos

Oczywiście polecam zabrać ze sobą tylko strój kąpielowy i sukienki – wygodnie, przewiewnie i do wszystkiego pasują:) Do tego dwie pary butów na dzień i na wieczór, a resztę miejsca w walizce przeznaczyć na przywiezienie skarbów greckich:)

Ela Darlowska

A jeżeli jesteś ju po wakacjach i czujesz, że potrzebujesz metamorfozy to zajrzyj do mojej oferty.

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka PoznańUmów się i podkreślaj swoją wyjątkowość już dziś!

4 odpowiedzi do “wakacje w sukience na KOS”

  1. Faktycznie Elu, ty w kieckach wszędzie. Mi w tym roku jednak przydały się długie spodnie i sweterki. Ale już jestem w pracy i urlop jest wspomnieniem, a moja cera nie doznała porażenia słonecznego. Od czego mamy bronzery!!!

  2. Elu, ja wiem, że jesteś spec nad spece… ale ta jasna spódnica, którą założyłaś podczas zwiedzania twierdzy Joannitów nieco Cię poszerza w biodrach 😉

Komentarze: