większa objętość na głowie

Tej jesieni w naszych sklepach pojawiły się futrzane kamizelki. Niestety nie wszystkie wyglądamy w nich korzystnie. Futerka bowiem zawsze dodają objętości.

Mimo to czasem nie możemy się im oprzeć. Ulegamy czarowi futerek.

W końcu futro+kobieta+kamienie szlachetne to taki układ ponadczasowy, który zawsze robi wrażenie. I nie ważne czy futro jest sztuczne, czy prawdziwe.  Najważniejsze, że futra zawsze dodają kobiecie uroku!

Jeżeli jak większość Polek narzekasz na włosy, że szybko opadają, że wyglądają jak ulizane itd. Jeżeli na dodatek nie trafiłaś w tym sezonie na swoją mega ulubioną czapkę i efekt oklapniętych włosów jest spotęgowany to moja propozycja jest następująca:

futrzana czapka! 

Futrzana czapka zawsze dodaje objętości na głowie!

puszysta czapka

Wystarczy, że rozmiar i kształt dostosujesz do swojej sylwetki, tak aby nie okazało się, że zamiast uroku czapka doda Tobie ciężkości.

Ważny jest oczywiście kolor. Kolor możesz dobrać na zasadzie kontrastu czyli:

ciemne włosy + jasna czapka, albo odwrotnie. Futrzana czapka to nie peruka, czy treska – nie musi być w takim samym kolorze co Twoje włosy. Jeżeli jednak nie będziesz mogła się takiemu układowi oprzeć upewnij się tylko czy nie dodaje Tobie lat.

Nie jesteś wielbicielką czapek? Aktualnie można w internecie znaleźć futrzane kominy do noszenia tylko na szyję, ale też takie, które przypominają futrzane kaptury.

Wskazówka:

  • futrzaną czapkę łącz z niefutrzanymi płaszczami czy kurtkami
  • zimą z futrem lepiej wygląda filcowy kapelusz
  • komplet futro i futrzana czapka to zdecydowanie za dużo na raz. Niektórym możesz kojarzyć się z podróżą transsyberyjską, a niektórym po prostu tandetnie.

Moja czapa jest zrobiona z futrzanego szala. Miała być tylko rekwizytem na Jasełkowe przedstawienie mojego syna, ale już podczas robienia jej wiedziałam, że nie będę umiała się oprzeć i będę ją zakładać na różne okazje 🙂

czapka futrzana z boku

Oczywiście polecam siebie jeżeli masz kłopot z dobraniem ubrań i dodatków na zimę. Zwłaszcza takich, które podkreślą Twoją osobowość. Moją ofertę znajdziesz tutaj.

Inspirujące nakrycia głowy znajdziesz na mojej tablicy PINTEREST

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka Poznań

2 odpowiedzi do “większa objętość na głowie”

  1. Świetnego futrzaka sobie sprawiła Elu. Bardzo Ci pasuje. Ja też w tym roku sobie sprawiłam futrzaną czapkę taką na jeden bok a la przekrzywiony beret, ale jakoś nie mam okazji czy odwagi by go nałożyć. Tym bardziej nie mogę napatrzyc się na gwiazdę w pomarańczowym płaszczu i kapeluszu wielkim jak ☔

    1. Futrzak jest świetny na wyjątkowe okazje. Ostatnio widziałam na kogoś chrzcinach dziewczynę w kapeluszu i zwykłym płaszczu. I tak sobie pomyślałam, że ten kapelusz nie za bardzo tą zimą wygląda. Że jeżeli chciała być bardziej elegancka mogła po prostu ubrać jakąś futrzaną czapkę. Tym bardziej, że i tak w samym kościele kapelusz musiała zdjąć. Także na pewno na bardziej doniosłe chwile, a jak spadnie bardzo dużo śniegu to można i na co dzień. W śniegowej aurze futrzaki wyglądają super naturalnie.

Komentarze: