futrzana czapka, czyli jak zwiększyć objętość na głowie?

puszysta czapka

Jesienią pojawiają się futrzane kamizelki. Nie wszystkie wyglądamy w nich korzystnie. Futerka dodają objętości, a mimo to trudno odmówić im czaru 🙂

W końcu futro+kobieta+kamienie szlachetne to taki układ ponadczasowy, który zawsze robi wrażenie. I nie ważne czy futro jest sztuczne, czy prawdziwe.  Dodaje kobiecie uroku!

Przepis na większą objętość na głowie

Nie trafiłaś w tym sezonie na swoją mega ulubioną czapkę?  Uważasz, że wszystkie czapki spłaszczają? Czujesz się w nich niska i oklapnięta? Wypróbuj  futrzaną czapkę!  Futrzana czapka zawsze dodaje objętości na głowie!

Wystarczy, że rozmiar i kształt dostosujesz do swojej sylwetki, tak aby nie okazało się, że zamiast uroku czapka doda Tobie ciężkości.

Ważny jest oczywiście kolor. Kolor możesz dobrać na zasadzie kontrastu czyli:

ciemne włosy + jasna czapka, albo odwrotnie. Futrzana czapka to nie peruka, czy treska – nie musi być w takim samym kolorze co Twoje włosy. Jeżeli jednak nie będziesz mogła się takiemu układowi oprzeć upewnij się czy nie dodaje Tobie lat.

Nie jesteś wielbicielką czapek? Aktualnie można w internecie znaleźć futrzane kominy do noszenia tylko na szyję, ale też takie, które przypominają futrzane kaptury.

Wskazówka:

  • futrzaną czapkę łącz z niefutrzanymi płaszczami czy kurtkami
  • zimą z futrem lepiej wygląda filcowy kapelusz
  • komplet futro i futrzana czapka to zdecydowanie za dużo na raz. Niektórym możesz kojarzyć się z podróżą transsyberyjską, a niektórym po prostu tandetnie.

Moja czapa jest zrobiona z futrzanego szala. Miała być tylko rekwizytem na Jasełkowe przedstawienie mojego syna, ale już podczas robienia jej wiedziałam, że nie będę umiała się oprzeć i będę ją zakładać na różne okazje 🙂

czapka futrzana z boku

Oczywiście polecam siebie jeżeli masz kłopot z dobraniem ubrań i dodatków na zimę. Zwłaszcza takich, które podkreślą Twoją osobowość. Moją ofertę znajdziesz tutaj.

Inspirujące nakrycia głowy znajdziesz na mojej tablicy PINTEREST

Ela Darłowska   personal shopper / osobista stylistka Poznań

2 odpowiedzi do “futrzana czapka, czyli jak zwiększyć objętość na głowie?”

  1. Świetnego futrzaka sobie sprawiła Elu. Bardzo Ci pasuje. Ja też w tym roku sobie sprawiłam futrzaną czapkę taką na jeden bok a la przekrzywiony beret, ale jakoś nie mam okazji czy odwagi by go nałożyć. Tym bardziej nie mogę napatrzyc się na gwiazdę w pomarańczowym płaszczu i kapeluszu wielkim jak ☔

    1. Futrzak jest świetny na wyjątkowe okazje. Ostatnio widziałam na kogoś chrzcinach dziewczynę w kapeluszu i zwykłym płaszczu. I tak sobie pomyślałam, że ten kapelusz nie za bardzo tą zimą wygląda. Że jeżeli chciała być bardziej elegancka mogła po prostu ubrać jakąś futrzaną czapkę. Tym bardziej, że i tak w samym kościele kapelusz musiała zdjąć. Także na pewno na bardziej doniosłe chwile, a jak spadnie bardzo dużo śniegu to można i na co dzień. W śniegowej aurze futrzaki wyglądają super naturalnie.

Komentarze: