jak wykorzystać kolory w naszym stylu ubierania się?

Kolory potrafią nam sprawiać przyjemność, dodawać energii, ale także wyciszać. Są tacy co uważają, że kolory potrafią nawet leczyć.

Pracując z moimi klientami nad ich garderobą jestem wręcz pewna, że  większość z nas podświadomie wie w jakich kolorach jest mu najlepiej. Czasami nie potrafimy się do tego przed sobą przyznać. Co więcej: często tymi właściwymi kolorami otaczamy się np. w naszych miejscach zamieszkania.

Robiąc przeglądy szaf zawsze odwołuję się do tego jakich kolorów moi klienci używają dekorując swoje mieszkania i domy.

Np. wskazując na obrazy mówię: „zobacz te wszystkie kolory na tym obrazie pasują do Twojego typu urody”.

Zawsze wtedy słyszę: „Wiesz ja bardzo lubię ten obraz, ale w życiu nie pomyślał/abym, że mogę nosić te kolory na sobie.”

Wierzę, że kolory na nas działają. Wierzę, że potrafią nieść nam przyjemność. Wierzę też, że każdy z nas ma okres w swoim życiu kiedy potrzebuje nosić na sobie jeden czy dwa kolory i więcej nie jest w stanie znieść. Wierzę, że kolory, które nosimy muszą być spójne z naszą osobowością i z tym co przeżywamy.

Pracując z moimi klientami od razu czuję, na jakie nowe kolory są już gotowi. Czuję w jakich kolorach utknęli i jakie sprawiają, że czują się źle. Wiem też na jakie będą gotowi za chwilę. Pokazuję im. Przymierzamy do twarzy. Nie naciskam. Mówię tylko: za miesiąc, jak będziesz chciał/a bardziej siebie podkreślić to sięgnij po ten kolejny kolor.

I to się sprawdza. Za jakiś czas się spotykamy, albo dostaję maila, że jest! że jest zmiana!

Może korzystałaś/łeś kiedyś z usług wizażysty, może upewniłaś/łeś się jakim jesteś typem urody. Ale nadal nie wiesz jak te kolory wykorzystać w swoim stylu ubierania się. Nie wiesz jak sprawiać sobie nimi przyjemność patrząc każdego dnia w lustro.

Spotkaj się ze mną na przeglądzie szafy, albo na zakupach i dołącz do grona moich wtajemniczonych w świat kolorów klientów!

Ela Darłowska personal shopper, osobista stylistka Poznań

Komentarze: