Z jakimi kolorami połączyć beżowy, karmelowy, kamelowy, brązowy płaszcz? cz. 3 róż i czerwień

Decydujesz tylko Ty. Decyduje Twój apetyt na kolor lub inaczej mówiąc Twój nastrój.

Bo czy założysz czerwony szal, gdy totalnie go nie czujesz? Albo różowy? Babeczki, którym pomagam z ubraniami albo kochają róż, albo mówią – „O nie, nie! Jestem chodzącą czerwienią! Róż jest zbyt subtelny!” Podobnie z fioletami, albo z fioletowymi różami. Zawsze decydują nasze skojarzenia i emocje. Masz wybór. Korzystanie jest najciekawszą zabawą „w poznawanie siebie” .

Dzisiaj namawiam Ciebie – zaryzykuj! Wykorzystaj potencjał koloru. Może dasz się namówić na róż? A może potrzebujesz czerwieni? A może chodzi za Tobą fiolet? Oto ostatnie propozycje do kamelowych płaszczy, kurtek i marynarek.

Czerwień

Masz ochotę dodać sobie energii? Zaakcentować siebie? Dać głos swojemu wnętrzu? Czerwony szalik potrafi zwrócić uwagę innych. Jeśli to początek Twojej przygody z czerwonym szalikiem – czyli chcesz, ale trochę się wahasz – wybierz wzorzysty czerwony szalik. Na przykład kratka. Działa cuda! Kratka jest rozbrajająco swojska. Można powiedzieć, że działa jak szeryf, który zamyka za kratkami wulkan energii.

Nie lubisz kratek? Są inne wzory. To mogą być kwiaty, mogą być wzorki geometryczne, mogą być azteckie, mogą być folk, etno itd…  Sięgnij po te, które kochasz! Czerwień zamieni się w tło. Będzie na drugim planie. Nadal widoczna i dodająca energii, ale już nie tak czupurna.

pinterest.com

Róż i fiolet

Czytałam, że róż sprawia, że ciśnienie krwi delikatnie się
obniża. Równocześnie podnosi się pozytywne nastawienie do świata.  Beże, kamele i brązy działają odprężająco. Wychodzi na to, że gdy potrzebujesz zwolnić tempo, odprężyć się i zacząć patrzeć na świat jak przez różowe okulary to ten duet jest idealny do wypróbowania.

Kolor różowy ma różne odcienie. Im jaśniejszy tym bardziej odprężający. Te wyraźniejsze odcienie napełnią Ciebie optymizmem. Murowany uśmiech przed lustrem 🙂 (Nawet bez makijażu. Serio! Rano, gdy zaśpię i na ostatnią chwilę odprowadzam syna do szkoły prawie w pidżamie- sięgam po szal w kolorze fuksji 🙂 Polecam wypróbować – nie będzie Ci brakować makijażu 🙂 )

Róż zabarwiony fioletem ma właściwości „odrywające” od przyziemnych kłopotów.  Ale nie działa jak różowe okulary. Bardziej przypomina medytację. Kto wie: może zakładając taki szalik odnajdziesz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania?

pinterest.com

Podsumowanie

Po trzech postach gołym okiem 😉 widać potencjał wielbłądziego czy też piaskowego koloru. To nie przypadek, że jest zaliczany do eleganckich, klasycznych, ba : uniwersalnych. Daje możliwości do eksperymentowania, bo jak piasek – jest idealnym tłem. Pozwala odpoczywać i czuć się swobodnie jak na ciepłej plaży. Kojarzy się z przestrzenią i słońcem pustyni.

Zapraszam zaglądnij do dwóch poprzednich postów – może skuszą Ciebie pozostałe kolory.

część 1

 

część 2

Masz inne kolory płaszczy i pragniesz odmiany? Zapraszam zadzwoń do mnie +48 663 135 901

Spotkamy się albo na przeglądzie szafy albo na zakupach i wypróbujesz siebie w innym wydaniu. Życie jest za krótkie, żeby ubierać się wciąż tak samo. Warto codziennie czuć się wyjątkowo! Zjawiskowo!

Pozdrawiam

Ela Darłowska

personal shopper/osobista stylistka Poznań

umow sie tel mail

Komentarze: